sobota, 6 czerwca 2020 r.

Święto Karoliny - zaproszenie

Europejskie Centrum Spotkań Wojciech-Adalbert i Duszpasterstwo Młodych SUBIACO przy parafii klasztornej w Mogilnie zapraszają 19 listopada na Święto Młodych – Święto Karoliny pod hasłem: „Mocni w wierze” .

Zaproszenie adresowane jest szczególnie do ludzi młodych, którzy w tym roku przystąpili do sakramentu bierzmowania i przygotowujących się do jego przyjęcia. Karolina złożyła największe świadectwo – świadectwo męczeństwa w pół roku po swoim bierzmowaniu!

 

 

 

 

 

 

 


PROGRAM

„MOC W SŁABOŚCI…”

10:00 – Liturgia Pokutna prowadzona przez wspólnotę neokatechumenalną

Celem celebracji Liturgii Pokutnej jest nawrócenie. „Nawróćcie się (...). To oznacza nie żądać od ludzi niczego, ale zaofiarować im drogę i światło”

„MOCNI W WIERZE…”

11:30 – Piesza pielgrzymka do kaplicy z relikwiami bł. Karoliny w Dąbrówce (po drodze stacja przy obelisku upamiętniającym błogosławionych męczenników obozu w Szczeglinie)

13:00 – Eucharystia przy relikwiach bł. Karoliny w Dąbrówce

(później posiłek dla wszystkich pielgrzymów, koncert, ognisko)

„POSŁANI, ABY UMACNIAĆ SŁABYCH…”

15:30 – Spotkanie z Kyutaro Francisco Xaveiro Hashimoto – Japończykiem, ur. w Osace, w rodzinie buddyjskiej, który wiarę katolicką przyjął w ostatniej klasie szkoły średniej.


Zgłoszenia do 15 listopada, (koszt 3zł).

ks. Marcin Przybylski, ECS Wojciech Adalbert
ul. Benedykta XVI 1, 88-300 Mogilno, 697 584 097, martino_prz@wp.pl
PRELUDIUM do ŚWIĘTA KAROLINY
18 listopada 2011

Wstępem do Święta Karoliny będą warsztaty pt. „Dialog i świadectwo” – prowadzone przez Kyutaro Francisco Xaveiro Hashimoto – Japończyka, ur. w Osace, w rodzinie buddyjskiej, który wiarę katolicką przyjął w ostatniej klasie szkoły średniej.

Na to spotkanie zapraszamy szczególnie młodych zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i animatorów DDM. Prosimy o zabranie śpiwora i obuwia domowego. (Koszt spotkania 25 zł).

Ramowy program:

18:00 – 19:00 zakwaterowanie

19:00 kolacja

20:00 – 22:00 warsztaty

22:00 adoracja

23:00 silentium

W sobotę rano: jutrznia i śniadanie

 


Polecamy