czwartek, 4 czerwca 2020 r.

Zmarł ks. kan. Benon Kaczmarek

23 listopada zmarł ks. kan. Benon Kaczmarek. Msza św. połączona z Nieszporami żałobnymi za zmarłego kapłana zostanie odprawiona w piątek, 25 listopada, o godz. 16.00 w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie. Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w sobotę, 26 listopada, o godz. 13.00, w kościele pw. św. Stanisława BM w Nakle n. Notecią. Ciało śp. ks. Benona Kaczmarka zostanie złożone w grobie rodzinnym na cmentarzu w Trzeciewnicy.

Śp. ks. Benon Kaczmarek urodził się 11 kwietnia 1932 roku w Trzeciewnicy k. Nakła. Po ukończeniu Kolegium Marianum w Pelplinie, wstąpił w 1954 roku do Prymasowskiego  Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 11 czerwca 1960 roku z rąk prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego. W tym samym roku rozpoczął posługę kapłańską jako wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława we Wrześni. Był również wikariuszem w parafii pw. św. Marcina i św. Mikołaja w Bydgoszczy, w parafii pw. św. Floriana w Pleszewie, w parafii w Łopiennie oraz Inowrocławiu. W 1971 roku został ponownie przeniesiony do Bydgoszczy, do parafii pw. MB Częstochowskiej. Posługiwał tam przez 11 lat. W 1982 roku został kapelanem w klasztorze sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji w Bydgoszczy. Rok wcześniej został powołany do pracy w duszpasterstwie osób ociemniałych.

 

W 1994 roku abp Henryk Muszyński uhonorował śp. ks. Benona Kaczmarka godnością kanonika gremialnego Kapituły Kolegiackiej przy Farze Bydgoskiej.

 Polecamy