wtorek, 18 lutego 2020 r.

Inowrocław: Jubileusz ks. kan. Tadeusza Kościelnego

Zasłużony proboszcz parafii pw. Imienia NMP w Inowrocławiu ks. kan. Tadeusz Kościelny obchodzi w tym roku złoty jubileusz kapłaństwa. Za półwiecze pracy w Winnicy Pana dostojny Jubilat dziękował 21 maja wraz z duchownymi, przyjaciółmi i parafianami.

 

 

Ks. kan. Tadeusz Kościelny przewodniczył uroczystej Mszy św., podczas której homilię wygłosił jego przyjaciel ks. Henryk Kaszycki, SDB dyrektor Salezjańskich Szkół Katolickich w Bydgoszczy. Obecni byli także dziekani inowrocławskich dekanatów, księża posługujących w miejscowych parafiach oraz licznie zebrani wierni. Gościem szczególnym był ks. prałat Jan Kątny, który przed 50. laty uczestniczył w Mszy św. prymicyjnej Jubilata w Trlągu.


Ks. kan. Tadeusz Kościelny urodził się w 1935 roku. Od ponad 40 lat jest związany z Inowrocławiem. Był uczniem tutejszego Liceum im. Jana Kasprowicza,  potem wikariuszem w jednej z inowrocławskich parafii, katechetą, kapelanem szpitala, duchowym opiekunek pracowników służby zdrowia i wreszcie proboszczem zabytkowej świątyni pw. Imienia NMP, która jego staraniem odzyskała dawny blask i została podniesiona do godności Bazyliki Mniejszej

Polecamy