czwartek, 27 lutego 2020 r.

Lipiny: Zjazd Szkół im. Jana Pawła II

Już po raz trzeci odbył się archidiecezjalny zjazd szkół mających za patrona bł. Jana Pawła II. Tym razem uczniowie i nauczyciele spotkali się 18 maja, w dzień 91. urodzin papieża, w Lipinach (parafia Margonin).


Uroczystość rozpoczęła Msza św. w miejscowej kaplicy pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, której przewodniczył prymas Polski abp Józef Kowalczyk. Po Eucharystii wszyscy przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna. Witając uczniów i zaproszony gości p.o. dyrektora placówki Justyna Gallas podkreśliła, że szkoły mające za patrona Papieża Polaka postawiły przed sobą szczególne zadanie. Przyjmując imię bł. Jana Pawła II zobowiązały się przyjąć i realizować jego przesłanie oraz nauki. Dyrektor wyraziła również przekonanie, że uczniowie tych szkół jako pokolenie bł. Jana Pawła II będące świadkiem jego życia, śmierci, a ostatnio beatyfikacji będą się w życiu kierować słowami, które tylekroć kierował do Polaków podczas swoich pielgrzymek do Ojczyzny. – Nasze szkoły będą dowodem na to, że mimo upływu czasu pamięć o Janie Pawle II nigdy nie zaginie. Wszystkim nam zależy, aby nasz Patron był dla nas wzorem, a jego nauka stanowiła wytyczne naszej działalności. Starajmy się wcielać w życie słowa bł. Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” – prosiła Justyna Gallas.


W zjeździe uczestniczyło siedemnaście szkół im. Jana Pawła II z archidiecezji gnieźnieńskiej. Podczas spotkania delegacje złożyły kwiaty pod pamiątkową tablicą oraz obejrzały program artystyczny przygotowany specjalnie z tej okazji przez uczniów szkoły w Lipinach. Odbyło się również rozwiązanie i uhonorowanie laureatów konkursów papieskich. Na pamiątkę spotkania goście otrzymali specjalne foldery oraz statuetki bł. Jana Pawła II.

Polecamy