środa, 26 lutego 2020 r.

Majowa wędrówka szlakiem św. Jakuba

Zapraszamy do udziału w majowej wędrówce wielkopolskim szlakiem św. Jakuba na odcinku Gniezno - Poznań. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 27 do 29 maja.

Aby wziąć udział w wędrówce przeczytaj informacje organizacyjne, a następnie użyj formularza, klikając TUTAJ. Majowa wędrówka ma być czasem ,,rekolekcji w drodze" dla tych, którzy poszukują ciszy, aby móc się pomodlić, przemyśleć swoje życie, odetchnąć od zabiegania, chcą zwiedzić ciekawe miejsca i poznać nowych ludzi. Projekt majowego Camino będzie czasem przygotowania do drogi na Światowe Dni Młodzieży w Madrycie, wspólnej lub indywidulanej modlitwy w intencji tego wydarzenia i wszystkich młodych, którzy wyruszą do Hiszpanii, a także czasem formacji do sierpniowego spotkania z papieżem.

Zapraszamy osoby, które już zdecydowały się na wyjazd na ŚDM do Madrytu jak i tych, którzy nie słyszęli jeszcze o tym pomyśle. Zachęcamy do wędrówki na Camino osoby z dużym doświadczeniem w pielgrzymowaniu, jak i te, które dopiero marzą o zostaniu pielgrzymem. Jeśli tylko czujesz w sobie chęć do wyruszenia w drogę, nie czekaj, spakuj plecak i dołącz do naszej grupy.

Każdy pielgrzym wyruszający jednym z polskich szlaków Drogi św. Jakuba wyrusza do Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii, do miejsca, gdzie narody Europy od ponad tysiąca lat spotykają się przy grobie św. Jakuba. W tym roku do tego miejsca wyruszą także pielgrzymi z różnych krajów świata. Jeśli z różnych przyczyn pielgrzym nie osiągnie tego widzialnego celu, to jednak z każdym krokiem przybliża się do celu duchowego, stąd wędrówki polskimi odcinkami Camino. Bo pielgrzymowanie to coś więcej, niż tylko wędrówka z punktu A do punktu B. Nie droga jest celem samym w sobie, ale jest ona drogowskazem i możliwością zbliżenia się do Tego, który jest nad nami.


TRASA
Piątek 27 maja: Gniezno – Skrzetuszewo (przejście 22 km)
Sobota 28 maja: Skrzetuszewo – Murowana Goślina (przejście 30 km)
Niedziela 29 maja: Murowana Goślina – Owińska – Poznań (przejście ok. 10 km )

Zgłoszenia do 23 maja

Kontakt:
Grzegorz Pindelski (koordynator ogólnopolski): grzegorzpindelski@madryt2011.pl
Jakub Gwit (koordynator w Wielkopolsce): jakubgwit@ddmgniezno.pl
Małgorzata Ziółecka (zgłoszenia – info. ): gosia.ziolecka@gmail.com

Polecamy