piątek, 21 lutego 2020 r.

Prymas Polski po beatyfikacji

Czas jaki nas czeka po beatyfikacji, to czas do wykorzystania przykładu i nauczania Jana Pawła II - powiedział KAI Prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

„Jest to czas, aby budować dobro wspólne w miejsce rozwijania emocjonalnych kłótni, których w Polsce absolutnie nie potrzeba" - stwierdził Prymas. Skrytykował to, co obecnie dzieje się na wielu płaszczyznach polskiego życia społecznego i politycznego. „Obserwujemy marnowanie czasu i energii i niedobre działanie, sprzeczne z elementarnym rozumieniem dobra wspólnego” - ocenił abp Kowalczyk.

 Mówiąc o dzisiejszej porannej Mszy beatyfikacyjnej, Prymas Polski powiedział, że było to wielkie przeżycie także pod względem świadectwa historycznego. Podkreślił, że Benedykt XVI znakomicie ukazał sylwetkę Jana Pawła II prezentując te cechy świętości, które towarzyszyły Karolowi Wojtyle na przestrzeni całego życia.

 Prymas stwierdził, że o świętości Jana Pawła II jest przekonany od lat, podobnie jak miliony ludzi na świecie, a fakt beatyfikacji jest tylko tego urzędowym potwierdzeniem przez najwyższy autorytet Kościoła. „Akt ten był jednak potrzebny, aby prawnej formalności stało się zadość” – wyjaśnił.

KAI

Polecamy