czwartek, 27 lutego 2020 r.

Zaproszenie na Diecezjalny Dzień Lektora

Zapraszamy lektorów archidiecezji gnieźnieńskiej na Diecezjalny Dzień Lektora, który odbędzie się 14 maja w Gnieźnie. Podczas uroczystości bp Bogdan Wojtuś udzieli promocji lektorskiej i ceremoniarskiej kandydatom.


Plan spotkania:

  • od godz. 9.00 – zgłoszenie w Seminarium,
  • godz. 9.30 – instrukcja w Katedrze dla mających przyjąć promocję lektorską lub ceremoniarską,

  • godz. 10.00 – Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Bogdana Wojtusia,

  • ok. godz. 11.30 – spotkanie w Auli seminaryjnej - naszymi gośćmi będą Ks. prof Jerzy Stefański, który był odpowiedzialny za organizację pielgrzymek błogosławionego Jana Pawła II do Polski, oraz Pan Michał Bondyra, redaktor naczelny KnC - ogólnopolskiego miesięcznika dla ministrantów... oraz lektorów i ceremoniarzy,

  • godz. 13.00 – obiad,

  • po obiedzie kawa w pokojach kleryckich (dla księży opiekunów kawa w sali profesorskiej).


Do promocji lektorskiej mogą być zgłoszone tylko te osoby, które ukończyły dekanalny kurs lektorski, natomiast do promocji ceremoniarskiej tylko ci, którzy ukończyli I, II i III stopień kursu ceremoniarskiego, organizowanego w parafii pw. św. Leonarda w Słupcy i w Seminarium.
Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną do środy (11 maja) włącznie. W zgłoszeniach prosimy o podanie następujących danych kandydata: imię i nazwisko, datę urodzenia oraz parafię. Przyszłych lektorów i ceremoniarzy prosimy o przywiezienie ze sobą alb.

Uwaga! Do promocji tak lektorskiej, jak i ceremoniarskiej, będą mogły przystąpić tylko te osoby, które zostały zgłoszone w podanym wyżej terminie. Nie będzie możliwym dokonanie zgłoszenia w dniu promocji! 
Powyższe zaproszenie kierowane jest do młodzieży męskiej.

email: biuro@lso.gniezno.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Polecamy