wtorek, 7 lipca 2020 r.

25 marca - Dzień Świętości Życia

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, obchodzić będziemy po raz kolejny Dzień Świętości Życia. W tym roku ma on charakter szczególny, wpisuje się bowiem w duchowe przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II, który wielokrotnie stawał w obronie życia nienarodzonych i bezbronnych.

„Dzień Świętości Życia został ustanowiony jako odpowiedź na apel Papieża Polaka z encykliki Evangelium Vitae o budzenie w sumieniach, rodzinach, Kościele i społeczeństwie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie jego trwania. To doskonała okazja do podjęcia głębszej refleksji nad życiem, którym zostaliśmy obdarowani i które powinniśmy otaczać troską od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. To także sposobność do zadośćuczynienia Bogu i modlitwy za dzieci nienarodzone, zwłaszcza te, których życiu zagraża niebezpieczeństwo” – tłumaczy bp Bogdan Wojtuś.

W archidiecezji gnieźnieńskiej obchodom Dnia Świętości Życia towarzyszyć będzie wezwanie Jana Pawła II, aby szanować, bronić i służyć każdemu ludzkiemu życiu. W kościołach sprawowane będą Msze św. i modlitwy w intencji zagrożonego życia nienarodzonych. Podczas Eucharystii wierni będą mogli włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji – trwającą nieprzerwanie przez dziewięć miesięcy modlitwę w intencji nieznanego nienarodzonego jeszcze dziecka, którego życie zagrożone jest aborcją. Dzieło to - jak mówi bp Wojtuś - coraz bardziej się rozszerza. W archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczy w nim już przeszło 7 tysięcy osób. – Ufam, że w tym roku do grona tego dołączą kolejne osoby, które pragną podjąć tą specjalną modlitwę wstawienniczą w intencji zagrożonego życia nienarodzonych – dodaje bp Wojtuś.
 

W najbliższy piątek, o godzinie 18.00, w katedrze gnieźnieńskiej  bp Bogdan Wojtuś będzie przewodniczyć Mszy św. sprawowanej z okazji Dnia Świętości Życia.  Zachęcamy do uczestnictwa. 

Uratuj świętego!

Polecamy