wtorek, 7 lipca 2020 r.

Dni Skupienia w Markowicach - oblaci zapraszają gimnazjalistów

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej - gospodarze Niższego Seminarium Duchownego w Markowicach k. Inowrocławia zapraszają chłopców z gimnazjum na młodzieżowe dni skupienia w terminie 1-3 kwietnia. W programie wspólna modlitwa, konferencje, okazja do spowiedzi, a dla miłośników sportu mecz piłki nożnej i unihokeja.

 

Dni skupienia rozpoczną się 1 kwietnia o godzinie 17.30, zakończą zaś 3 kwietnia ok. godziny 11.00. Koszt uczestnictwa (nocleg, wyżywienie) pokrywa oblacka rodzina zakonna. Do udziału w dniach skupienia misjonarze oblaci zapraszają uczniów klas gimnazjalnych. Będzie to szczególny czas zwłaszcza dla trzecioklasistów, którzy już wkrótce będą musieli podjąć decyzję, jako szkołę średnią wybrać.  Może właśnie Niższe Seminarium ....? Dlatego gimnazjalistów klasy trzeciej zakonnicy zapraszają razem z rodzicami (opiekunami). Jeśli oboje rodzice nie mogą uczestniczyć w dniach skupienia, proszony jest o to przynajmniej jeden z rodziców.

 

W programie dni skupienia zaplanowano wspólne modlitwy z juniorami, spotkania, konferencje i Eucharystię. Będzie również okazja do spowiedzi świętej oraz wspólna rekreacja, czyli mecze piłki nożnej i unihokeja o puchar Dyrektora Niższego Seminarium Duchownego (trzeba zabrać dres i obuwie sportowe). Można zabrać  kolegę(ów), wówczas konieczne jest zgłoszenie tego faktu.

 

Zgłoszenia i potwierdzenie przyjazdu należy przesłać do 27 marca na adres powołania@oblaci.pl telefon 601.788.422, gg 2297944

 

Dojazd do Markowic - pociągiem do Inowrocławia. Z ulicy Roosevelta odjeżdżają autobusy firmy MATBUD, jadące przez Markowice (8 km od Inowrocławia). Autobusy firmy MATBUD odjeżdżają z Inowrocławia do Markowic o godzinie: 12.55, 14.45, 15.55, 16.40, 17.40. Przystanek autobusowy w Markowicach znajduje się przy klasztorze. Jeśli istnieje potrzeba, aby przenocował opiekun grupy (ksiądz, katecheta, rodzice) będzie to oczywiście możliwe. Wyżywienie i noclegi rodziców, opiekunów również są nieodpłatne.

 

Więcej informacji o NSD na www.nsd.oblaci.pl

Polecamy