poniedziałek, 16 września 2019 r.

IV Międzynarodowy Festiwal Chóralny - zaproszenie

Koncert „Subito Santo” pamięci Jana Pawła II zainauguruje 1 kwietnia     IV Międzynarodowy Festiwal Chóralny im. ks. Edmunda Szymańskiego w Murowanej Goślinie. Festiwal potrwa do czerwca. Wystąpi w nim dwanaście chórów z Polski i świata.

Do Murowanej Gośliny przyjadą chóry z Bydgoszczy, Sanoka, Wyrzyska, czeskiego Cieszyna oraz Francji, Kolumbii i Ekwadoru. Przed publicznością zaprezentują się także gospodarze: Chór Mieszany „Vocantes” i Chór Dziewczęcy, Kameralny, Żeński i Chłopięcy „Canzona” z Murowanej Gośliny. Te ostatnie wystąpią 8 maja, po Mszy św. w intencji patrona festiwalu śp. ks. Edmunda Szymańskiego.

„Ks. Edmund Szymański posługiwał w Murowanej Goślinie w latach 1951-1978. Był wielkim miłośnikiem i propagatorem chóralistyki. Można powiedzieć, że za jego czasów kościół św. Jakuba, gdzie był proboszczem stał się wielką salą koncertową. Nadanie festiwalowi imienia tego zasłużonego kapłana jest formą podziękowania i uczczenia jego pamięci” – mówi Arleta Włodarczak dyrektor współorganizującego festiwal Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie.

Festiwal rozpocznie się 1 kwietnia w kościele pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa koncertem „Subito Santo” pamięci Jana Pawła II. Wystąpi Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod dyrekcją Janusza Staneckiego oraz Bydgoska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Damiana Borowicza.

Kolejny koncert, pasyjny w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego „Collegium Canticorum” z Czeskiego Cieszyna zaplanowano na 8 kwietnia. Koncerty odbędą się także w maju i czerwcu. Festiwal zakończy się 24 czerwca koncertem Uniwersyteckiego Chóru z Ekwadoru.

bgk KAI

Polecamy