wtorek, 17 września 2019 r.

Jan Paweł II w oczach przedszkolaków

Wydzierany, malowany, na nartach i wśród dzieci. W Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie rozstrzygnięto 25 marca ogólnopolski konkurs plastyczny „Jan Paweł II w oczach przedszkolaków”. Papieża Polaka namalowało blisko 400 dzieci z całej Polski.

Konkurs ogłosiło na początku tego roku gnieźnieńskie przedszkole nr 8. Prace przyjmowane były do 25 lutego.Wpłynęło blisko 400 rysunków z całej Polski. Jak mówi dyrektor placówki Małgorzata Walendowska-Zamiar, wybór najlepszego okazał się niezwykle trudny.

„Wszystkie prace są oryginalne, ciekawe i niezwykle wzruszające. Trzeba pamiętać, że ich autorzy nie pamiętają papieża Jana Pawła II, niemniej włożyli w swoje rysunki wiele serca i uczucia. To widać na każdym z nich” – mówi Małgorzata Walendowska-Zamiar.

Pierwsze miejsce przypadło sześcioletniej Natalii Michniewicz z Zespołu Szkół w Białce k. Radzynia Podlaskiego. Drugie zajął również sześciolatek Michał Wilka z Przedszkola w Łukowicach, trzecie natomiast pięcioletni Albert Brzydcy z Przedszkola Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Żninie.

Przyznano także dwie nagrody specjalne: Prymasa Polski, którą otrzymała Aleksandra Bazga z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Imienia Jezusa w Warszawie oraz Prezydenta Gniezna, którą zdobyła Natalia Brodawka z Przedszkola w Hańsku.

Prace można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. W uroczystym otwarciu wystawy połączonym z rozstrzygnięciem konkursu i wręczeniem nagród laureatom uczestniczył prymas Polski abp Józef Kowalczyk, przedstawiciele lokalnych władz, mali autorzy prac i przede wszystkim nagrodzeni.

Dziękując przedszkolakom za piękne rysunki abp Kowalczyk życzył, by stały się one zachętą dla dorosłych do lepszego poznania i urzeczywistniania w życiu nauczania Jana Pawła II.

bgk KAI

Polecamy