wtorek, 17 września 2019 r.

Spotkanie biskupów metropolii gnieźnieńskiej

W Rezydencji Arcybiskupów Gnieźnieńskich odbyło się 22 marca spotkanie ordynariuszy i biskupów pomocniczych diecezji bydgoskiej, włocławskiej i archidiecezji gnieźnieńskiej. Głównym tematem rozmów były przygotowania do zbliżającej się beatyfikacji papieża Jana Pawła II.

 

„Beatyfikacja papieża Jana Pawła II będzie wydarzeniem szczególnym, zwłaszcza dla nas Polaków. Trzeba, abyśmy się do niej dobrze przygotowali, abyśmy nie koncentrowali się jedynie na wymiarze zewnętrznym, ale sięgali głębiej, do nauczania Papieża Polaka i z tego nauczania zrobili użytek” – powiedział KAI abp Józef Kowalczyk. Ubolewał również, że owo czerpanie z dorobku Jana Pawła II pozostaje często w sferze deklaracji i nie znajduje odzwierciedlenia w życiu.

 

W spotkaniu w Rezydencji Arcybiskupów Gnieźnieńskich uczestniczyli: ordynariusz diecezji włocławskiej bp Wiesław Mering oraz bp pomocniczy Stanisław Gębicki i bp senior Bronisław Dembowski. Obecny był także ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Jan Tyrawa oraz biskupi pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej bp Bogdan Wojtuś i bp Wojciech Polak.

 

Podczas spotkania omówiono inicjatywy podejmowane w związku z beatyfikacją i dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II. Dyskutowano także o sprawach bieżących. Jak zapowiedział abp Józef Kowalczyk spotkania będą organizowane cyklicznie.  

 

bgk KAI

Polecamy