niedziela, 23 września 2018 r.

Inowrocław: Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Członkowie Ruchu Światło-Życie w archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyli 4 września w dorocznym Diecezjalnym Dniu Wspólnoty zorganizowanym tradycyjnie w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. W spotkaniu wzięły udział małżeństwa skupione w Domowym Kościele – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie oraz młodzież oazowa.


Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty, które poprowadziła para diecezjalna Grażyna i Maciej Radzisz. Po przedstawieniu poszczególnych wspólnot i rejonów obecni wysłuchali sprawozdań z tegorocznych rekolekcji oraz świadectw uczestniczących w nich osób. Jako pierwsza głos zabrała Małgosia Grzymała, która przeżywała Oazę Nowego Życia I stopnia w Trzcińcu. Po niej wypowiadali się: Marlena i Adrian Ptaszyńscy – ORAR II stopnia w Zamku Bierzgłowskim, Agnieszka i Juliusz Świtalscy – Oaza Rodzin I stopnia w Rościnnie oraz Grażyna i Maciej Radzisz – Oaza Rodzin III stopnia w Bystrej k. Jordanowa).

 

Uczestnicy Dnia Wspólnoty wzięli również udział w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, które poprowadzili Agnieszka i Mariusza Komockich oraz Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. Tomasza Krawczyka – moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła. Eucharystię koncelebrowali ks. Marek Siwka, ks. Krzysztof Pecyna, ks. Dariusz Żochowski, ks. Waldemar Myka, ks. Wojciech Zniszczol i ks. Hubert Wiśniewski. Podczas Mszy św. małżeństwa obchodzące w tym roku okrągłą rocznicę ślubu odnowiły przyrzeczenia małżeńskie. Na zakończenie odbyło się  przekazanie posług: Agnieszka i Mariusz Komoccy przekazali posługę pary rejonowej rejonu I Marioli i Dariuszowi Kornetom, Joanna i Mariusz Piskorscy przekazali odpowiedzialność za diecezjalną diakonię modlitwy Agnieszce i Mariuszowi Komockim, a Maria i Marian Lewandowscy przekazali odpowiedzialność za diecezjalną diakonię komunikowania społecznego Dorocie i Jackowi Skowrońskim.

 

GALERIA

Polecamy