niedziela, 23 września 2018 r.

Słupca: odpust z udziałem bp. Długosza

Biskup pomocniczy częstochowski Antoni Długosz przewodniczył tegorocznym uroczystościom odpustowym w Sanktuarium Świętego Krzyża w Słupcy. Mszę św. poprzedziła Droga Krzyżowa, która przeszła tradycyjnie ulicami miasta. 


Wierni wyruszyli z parafii pw. bł. Michała Kozala BM i przeszli ulicami Słupcy do Sanktuarium Świętego Krzyża w parafii pw. św. Leonarda, gdzie przy ołtarzu polowym sprawowana była uroczysta Msza św. Podążając do kolejnych stacji, drewniany krzyż z pomocą strażaków nieśli kolejno kapłani, przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie, matki, ojcowie, dziadkowie, przedstawiciele różnych zawodów, członkowie organizacji kościelnych oraz klerycy i siostry zakonne. Rozważania przy kolejnych stacjach ilustrowały specjalne scenki przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kotuni, w której bp Długosz gościł tego samego dnia. W homilii Mszy św. biskup pomocniczy częstochowski wskazał na krzyż jako znak wiary, nadziei i miłości. „Dla nas kochani krzyż, będący na pierwszym miejscu, jest znakiem naszej wiary, nadziei i miłości. Bóg tak umiłował świat, że syna swego dał, każdemu z nas, aby każdy kto w Niego wierzy, nie umarł, ale miał życie wieczne. Dlatego też Krzyż Jezusa zobowiązuje nas do podobnej miłości. Uczmy się od Jezusa miłości, która jest cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie pamięta urazów, ale wszystko przetrzyma, jest silniejsza niż śmierć” – zachęcał bp Długosz.


W uroczystościach odpustowych uczestniczyli licznie zebrani wierni, duchowieństwo oraz przedstawiciele lokalnych władz. Przed uroczystościami  bp Długosz wspólnie z ks. prał. Jackiem Dzielem, proboszczem parafii pw. św Leonarda poświęcił plac zabaw otwarty w pobliżu kościoła parafialnego.

Polecamy