poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.

Mielżyn: integracyjna Szkoła Animatora

W miniony weekend odbyła się ostatnia przed wakacjami Szkoła Animatora. Tym razem młodzi ludzie zaangażowani w przedsięwzięcie gościli w prowadzonym przez siostry dominikanki Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie

 

Młodym towarzyszył ich diecezjalny duszpasterz ks. Marcin Kulczynski oraz tegoroczny neoprezbiter ks. Krystian Piekuciński, który w DPS w Mielżynie pomagał jako wolontariusz. Uczestnicy spotkali się również z siostrą Augustyną, która przybliżyła im specyfikę pracy w placówce oraz opowiedziała o prężnie rozwijającym się wolontariacie. O swoich doświadczeniach mówili także sami wolontariusze. Młodzież spotkała się również z podopiecznymi DPS, którzy zaprezentowali specjalnie przygotowane przedstawienie. Był również czas na wspólną zabawę, ognisko, rozważanie Pisma Świętego, Eucharystię i całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas spotkania omówiono ponadto inicjatywy duszpasterskie planowane w nowym roku szkolnym.

 

Organizowana przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Szkoła Animatorów ma przygotować młodych ludzi do podjęcia odpowiedzialnych zadań duszpasterskich zarówno w parafiach i dekanatach, jak i na szczeblu diecezjalnym. Każde ze spotkań odbywa się w innym miejscu. W czasie ich trwania młodzi uczestniczą w zajęciach warsztatowych, wykładach, a także wspólnej modlitwie i całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony DPS w Mielżynie TUTAJ

Polecamy