środa, 29 stycznia 2020 r.

Nowi doradcy rodzinni

Dwadzieścia dwie osoby z Inowrocławia, Żnina, Dąbrowy i Tuczna dołączyły do grona parafialnych doradców życia rodzinnego i małżeńskiego. Do czekających ich zadań przygotowywały się od października ubiegłego roku w Katolickim Studium Rodziny.  

 

Oficjalne zakończenie studium miało miejsce 16 czerwca w parafii pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu, gdzie odbywały się zajęcia. Ich uczestnicy zdobywali wiedzę z zakresu teologii małżeństwa i rodziny, płodności i płciowości kobiety i mężczyzny, a także z zakresu  naturalnych metod rozpoznawania płodności.

 

W studium uczestniczyły dwadzieścia dwie osoby, w tym pięć par małżeńskich z inowrocławskich parafii pw.: Świętego Krzyża , Świętego Ducha, Zwiastowania NMP, Imienia NMP, Opatrzności Bożej, św. Jadwigi Królowej oraz św. Józefa, a także z parafii pw. św. Marcina i św. Floriana w Żninie i parafii w Dąbrowie i Tucznie. Z „absolwentami” studium spotkał się bp Bogdan Wojtuś oraz proboszczowie inowrocławskich parafii.

 

Studium zorganizował Referat Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej przy współpracy ks. Rafała Wnuka - proboszcza parafii pw. Świętego  Krzyża w Inowrocławiu. Kolejne studium rozpocznie się we wrześniu w Gnieźnie. Do grona ponad 200 parafialnych doradców życia rodzinnego i małżeńskiego dołączyły także osoby, które w maju ukończyły studium w Trzemesznie.

Polecamy