poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.

Podziękowanie dla szefa "Przewodnika Katolickiego"

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk podziękował ks. Dariuszowi Madejczykowi, dotychczasowemu redaktorowi naczelnemu „Przewodnika Katolickiego”. Z dniem 1 lipca na fotelu szefa redakcji tygodnika zastąpi go ks. Przemysław Węgrzyn.

 

W liście prymas wyraził uznanie dla ks. Madejczyka za jego „kompetentną i kreatywną posługę” na stanowisku redaktora naczelnego „Przewodnika Katolickiego”. Pismo to – jak dodał – „należy do najbardziej znaczących tygodników katolickich i odgrywa ważną rolę w życiu Kościoła, który jest w Polsce”.

 

„Osobom wierzącym, poszukującym, wątpiącym, a nawet niewierzącym, zapewnia on dostęp do ważnych informacji z życia Kościoła Powszechnego i polskiego, przybliża ciekawe inicjatywy duszpasterskie, pomaga w odnajdywaniu, umacnianiu i bardziej świadomym przeżywaniu wiary, stając się narzędziem nowej ewangelizacji” – napisał prymas.

 

Wyraził również nadzieję, że zdobyte doświadczenie będzie owocowało w pracy duszpasterskiej w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej i św. Jakuba Apostoła w Lusowie, gdzie ks. Dariusz Madejczyk rozpocznie posługę proboszcza.

 

Prymas polecił również dotychczasowego redaktora naczelnego i cały zespół redakcyjny „Przewodnika Katolickiego” opiece Jasnogórskiej Królowej Polski i wstawiennictwu św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika.

 

Ks. Dariusz Madejczyk kierował redakcją „Przewodnika Katolickiego” przez ostatnie sześć lat. Z dniem 1 lipca na stanowisku tym zastąpi go pochodzący z Poznania ks. Przemysław Węgrzyn. Nowy redaktor naczelny studiował teologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i na Uniwersytecie Katolickim w Angers we Francji. Od 2009 roku był  wikariuszem w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Poznaniu, gdzie pełni m.in. posługę duszpasterską w grupach Kościoła Domowego, wśród studentów i młodzieży.

 

bgk KAI

Polecamy