poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.

Trzemeszno: księża i lektorzy kontra VIP-y

Na Stadionie Miejskim w Trzemesznie odbył się 3 czerwca charytatywny mecz piłki nożnej, w którym zmierzyły się drużyny lokalnych VIP-ów i księży wspieranych przez lektorów. Impreza miała pomóc w zebraniu pieniędzy na rehabilitację ucznia miejscowego liceum.

 

W przedsięwzięcie zaangażowało się wielu miejscowych samorządowców, nauczycieli, kolegów i koleżanek chorego Michała. Na czele drużyny VIP-ów stanął burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński. Reprezentacji księży i lektorów przewodził ks. Maciej Sławinowski, wikariusz trzemeszeńskiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP, która była jednym z organizatorów spotkania. Ostatecznie, po zaciętej sportowej walce, lepsi okazali się duchowni i lektorzy, którzy pokonali przeciwników 5:4.

 

Mecz komentowali: tegoroczny maturzysta Maciej Zwada i ks. Radosław Tuszyński, którzy zgodnie przyznali, że niewiele wiedzą o zasadach gry w piłkę nożną, niemniej do rozpoczęcia Euro 2012 mają mocne postanowienie, by te braki nadrobić. Po ostatnim gwizdku na stadionie rozpoczął się piknik rodzinny z występami miejscowych zespołów tanecznych i wokalnych. Jako pierwsze zatańczyły trzemeszeńskie „Świerszcze”, a później zagrał mogileński zespół muzyczny THE FAST GUITARS.

 

Podczas imprezy odbyła się także licytacja piłki z podpisami wszystkich zawodników oraz licytacja wyrobów metaloplastycznych wykonanych przez wychowanków Zakładu Poprawczego. Można było również złożyć datek do puszki. Całkowity dochód z charytatywnego festynu, który wyniósł prawie 6,5 tysiąca zł zostanie przekazany na pomoc w rehabilitacji Michała Czajkowskiego – ucznia trzemeszeńskiego LO.

 

bgk KAI
Fot. Julita Lisiecka

Polecamy