poniedziałek, 16 września 2019 r.

Adwentowe akcje Caritas

Blisko 50 tysięcy świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zamierza w tym roku rozprowadzić Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Organizacja przygotowała również specjalne bombki choinkowe. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na remont w Domu Matki i Dziecka w Gnieźnie.

 

W tym roku akcji rozprowadzania świec towarzyszy hasło „Podziel serce – pomnóż miłość!”. Gnieźnieńska Caritas zamówiła 39 tysięcy świec małych i 10 tysięcy świec dużych. Będą rozprowadzanie w parafiach w cenie 6 i 12 złotych. Dochód przeznaczony zostanie na zorganizowanie letniego wypoczynku dzieci oraz dofinansowanie posiłków w prowadzonych przez organizację świetlicach.

 

„Mamy w Polsce piękny zwyczaj stawiania na wigilijnym stole jednego nakrycia pustego. To symbol naszej gotowości przyjęcia pod dach kogoś potrzebującego. Możemy ten symboliczny gest wypełnić konkretną treścią, zapalając obok tego nakrycia świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – mówi ks. prałat Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 

Świece rozprowadzane będą tradycyjnie w parafiach. Złotówka z każdej z nich trafi do Parafialnych Zespołów Caritas z przeznaczeniem na prowadzone przez nich dzieła charytatywne.

 

Nową i autorską akcją adwentową gnieźnieńskiej Caritas będzie natomiast sprzedaż bombek choinkowych. Cel przedsięwzięcia jest bardzo konkretny – organizacja zamierza przeprowadzić remont jednej z łazienek w Domu Matki i Dziecka w Gnieźnie. „Po reorganizacji naszej placówki prace remontowe są konieczne. Mamy nadzieję, że dzięki ofiarności mieszkańców Gniezna i archidiecezji gnieźnieńskiej uda się je przeprowadzić i tym samym zapewnić więcej miejsc noclegowych dla samotnych matek” – tłumaczy ks. Stawski.

 

W połowie grudnia w Gnieźnie i innych miastach archidiecezji przeprowadzone zostaną także zbiórki żywności z przeznaczeniem na paczki dla najbardziej potrzebujących. I w tym przedsięwzięciu Caritas liczy na szczodrość ofiarodawców. Rodzin czekających na wsparcie nie brakuje.

 

bgk KAI

Polecamy