wtorek, 17 września 2019 r.

Chodzież: święto małżeństw

Ponad 150 małżeństw z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży odnowiło w trzecią niedzielę Adwentu swoje ślubne przyrzeczenia. Uroczystość miała szczególną oprawę i zbiegła się z inauguracją kwartalnych dni modlitw o życie chrześcijańskie życie rodzin.

 

Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp senior Bogdan Wojtuś. Eucharystię koncelebrował ks. kan. Franciszek Jabłoński z archidiecezjalnego duszpasterstwa rodzin. W homilii biskup senior wskazał na ikonę Świętej Rodziny, zwracając uwagę na ukazane tam postaci Matki Bożej, św. Józefa i Jezusa. Jak mówił, tworzą one szczególną jedność – wspólnotę wyjątkową. Podobną jedność powinni stanowić małżonkowie, dbając każdego dnia o małżeńską więź i zapraszając do swojego życia Jezusa Chrystusa.

 

W czasie Mszy św. małżonkowie odnowili ślubne przyrzeczenia i otrzymali od bp. Wojtusia indywidualne błogosławieństwo. Referat Rodzin Kurii Metropolitalnej przygotował dla nich także specjalną pamiątkę mającą przypominać o uroczystości i ponownych przyrzeczeniach. Po Eucharystii w kościele odbył się koncert Jana Budziaszka i Janusza Saługi, który nosił wymowny tytuł: "Posłuchajmy we dwoje...bo nic byś nie zyskał".

 

Doroczne odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w chodzieskiej parafii pw. Nawiedzenia NMP odbyło się już po raz dziewiąty. Każdego roku, przed uroczystością, proboszcz parafii wysyła do małżonków specjalne indywidualne zaproszenia. Frekwencja zawsze jest duża.

 

Msze św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, połączone ze spotkaniami opłatkowymi dla parafialnych doradców życia rodzinnego, odbywać się będą przez cały styczeń w różnych parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej. Poniżej lista:

 

3 stycznia, godz. 17.00, Orchowo, parafia pw. Wszystkich Świętych
6 stycznia, godz. 17.00,  Murowana Goślina
8 stycznia, godz. 17.30, Inowrocław, parafia pw. Imienia NMP
10 stycznia, godz. 17.00, Żnin, parafia pw. św. Floriana
12 stycznia, godz. 17.00, Imielno, parafia pw. Narodzenia NMP
13 stycznia, godz. 16.00, Wągrowiec, parafia pw. św. Wojciecha
13 stycznia, godz. 16.00, Wągrowiec, parafia pw. św. Jakuba
15 stycznia, godz. 17.00, Inowrocław, parafia pw. św. Józefa
17 stycznia, godz. 17.00, Strzałkowo, parafia pw. św. Doroty
19 stycznia, godz. 18.00, Września, parafia pw. Świętego Krzyża
23 stycznia, godz. 18.00, Gniezno, parafia pw. Matki Zbawiciela

 

Fot. ks. A. Kostencki

 

 

Polecamy