wtorek, 7 lipca 2020 r.

Gniezno: przedświąteczne spotkanie

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk odwiedził 14 grudnia gnieźnieńskie Gimnazjum nr 2. Przedświąteczne spotkanie było okazją do wspólnego kolędowania i złożenia sobie bożonarodzeniowych i noworocznych życzeń.

Abp Józef Kowlaczyk spotkał się z młodzieżą, gościł przez chwilę na lekcji matematyki oraz zapoznał się z chlubną historią szkoły noszącej imię Powstańców Wielkopolskich. Wspólnie z nauczycielami obejrzał również przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów. Dziękując za wprowadzenie w klimat świąt Bożego Narodzenia zachęcał do przeżycia ich w duchu miłości i szacunku wobec drugiego człowieka. „Po raz kolejny obchodzić będziemy pamiątkę historycznego faktu przyjścia Boga na świat. Trzeba, byśmy sięgali do istoty tego wydarzenia, byśmy byli solidarni i braterscy wobec siebie i dzielili się nie tylko opłatkiem, ale i miłością” – mówił abp Kowalczyk.

Metropolita gnieźnieński wskazał także na bł. Jana Pawła II, jako tego, który doskonale rozumiał i tłumaczył światu przesłanie płynące od Żłóbka. Czynił to – jak mówił prymas – nie tylko w swojej Ojczyźnie, ale na całym świecie. „Miałem szczęście być blisko bł. Jana Pawła II i mogę zaświadczyć, że był to człowiek autentycznie święty, szanujący godność każdego człowieka i dostrzegający w każdym oblicze Boga. Powinniśmy za jego przykładem szanować się nawzajem. Praca nad przyszłością Polski jest naszym wspólnym zadaniem” – abp Kowalczyk.

Podczas spotkania prymas Polski otrzymał od szkolnej społeczności drobny upominek. Przełamał się też opłatkiem z dyrekcją i nauczycielami.

 

Fot. B. Kruszyk

Polecamy