czwartek, 19 września 2019 r.

Gniezno: wieczerza dla osób bezdomnych

Caritas archidiecezji gnieźnieńskiej wspólnie z gnieźnieńskimi szarytkami i Stowarzyszeniem Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo organizuje 24 grudnia wieczerzę wigilijną dla osób bezdomnych i samotnych. Świąteczny obiad będzie czekał na potrzebujących także w pierwszy dzień świąt.


„W te szczególne, bardzo rodzinne święta, nikt nie powinien czuć się samotny, opuszczony, a tym bardziej głodny. Dlatego w wigilijne popołudnie zapraszamy wszystkich do naszej Jadłodajni. Połamiemy się opłatkiem, zaśpiewamy kolędę i zasiądziemy do wspólnego stołu, by dzielić się ze sobą nie tylko dobrem materialnym, ale i dobrym słowem” – mówi ks. prałat Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.


Organizatorzy wieczerzy spodziewają się około stu osób. Na wigilijnym stole – jak zawsze - nie zabraknie tradycyjnych potraw: smażonego karpia, klusek z makiem i kapusty z grzybami. Każdy otrzyma także drobny upominek przygotowany przez członkinie Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo.


Oprócz strawy dla ciała pomyślano także o przygotowaniu duchowym. Proboszcz parafii farnej w Gnieźnie ks. Mieczysław Polak wraz z posługującymi w niej kapłanami zaprosił podopiecznych Jadłodajnie do skorzystania z sakramentu pokuty. Podobnie jak w roku ubiegłym, w pierwszy dzień świąt, w kaplicy Domu Sióstr Zgromadzenia św. Wincentego à Paulo, odprawiona zostanie dla osób bezdomnych i ubogich Msza święta. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. Krzysztof Stawski. Po wspólnej modlitwie wszyscy zasiądą do świątecznego obiadu.

bgk KAI

Polecamy