piątek, 27 listopada 2020 r.

Godzina łaski w Zagórowie

Każdego roku, w przypadającą 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, obchodzona jest „Godzina Łaski dla całego świata”. W tym roku w inicjatywę modlitewną włączyła się także parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Zagórowie.

 

Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli  we Włoszech, w Montichiari, w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r. powiedziała: „Życzę sobie, aby mnie czczono jako Maryję Róże Mistyczną, Matkę Kościoła. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie zanoszonej w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia. Pan Mój, Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci. Ci, którzy nie mogą przyjść do Kościoła, niech modlą się w domu. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski”.

 

Opowiadając na prośbę Maryi, parafianie z Zagórowa włączyli się w modlitwy do Chrystusa przez wstawiennictwo Niepokalanej Dziewicy. Dziękowali również za 7. rocznicę konsekracji s. Teresy Nowak, dziewicy konsekrowanej. Mszy św. przewodniczył ks. kan. Tadeusz Nowak. W homilii podkreślił, że powołanie do dziewictwa konsekrowanego to niezwykły dar przypominający współczesnemu światu, że człowiek wezwany jest do wspólnoty z Bogiem. Eucharystię koncelebrował ks. Adam Czachorowski, dziekan dekanatu zagórowskiego i proboszcz miejscowej parafii.

 

Polecamy