czwartek, 19 września 2019 r.

Kolędowanie na PLUS

Przedstawiciele władz i dziennikarze, ludzie kultury i pracownicy administracji, duchowni i mundurowi spotkali się 5 grudnia na nagraniu kolędy „W Gnieźnie znów narodził się Bóg!”. Inicjatywa lokalnego Radia PLUS ma pomóc w zakupie sprzętu komputerowego dla gnieźnieńskiego Domu Dziecka.

 

„Już po raz drugi realizujemy tego typu przedsięwzięcie. Ma ono niejako dwa wymiary. Po pierwsze chcemy wskazać na właściwą treść świąt Bożego Narodzenia, w których przeżywanie coraz wyraźniej wkrada się element konsumpcyjny. Po drugie, chcemy jednoczyć różne lokalne środowiska, a cel jest jeden – pomoc wychowankom gnieźnieńskiego Domu Dziecka” – mówi ks. prałat Paweł Gronowski, dyrektor gnieźnieńskiego Radia PLUS.

 

Tekst kolędy powstał specjalnie na tę okazję do melodii „Christmas time” Cliffa Richarda. Nagranie odbyło się 5 grudnia, najpierw w studio, a wieczorem na gnieźnieńskim Rynku. W chórkach zgodnie zaśpiewali samorządowcy, duchowni, dziennikarze, policjanci, ludzie kultury i przedstawiciele wielu innych profesji.

 

Płytę z kolędą będzie można nabyć za dowolny datek 16 grudnia, podczas Mikołajkowego Meczu Charytatywnego organizowanego pod patronatem Radia PLUS. Zebrane środki przeznaczone zostaną na wyposażenie pracowni komputerowej w gnieźnieńskim Domu Dziecka.

 

bgk KAI

Polecamy