wtorek, 17 września 2019 r.

Młodzi z archidiecezji w Rzymie

Blisko 200 młodych ludzi z archidiecezji gnieźnieńskiej pojechało do Rzymu na 35. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę z Taizé. Razem z rówieśnikami z całej Europy modlą się i wspólnie z nimi przywitają Nowy Rok.

 

Młodzi Polacy stanowią jedną z najliczniejszych grup narodowościowych uczestniczących w spotkaniu. Jest ich w Rzymie łącznie ponad 12 tysięcy. Cząstkę tej liczby stanowi młodzież z archidiecezji gnieźnieńskiej, która do spotkania przygotowywała się od trzech miesięcy realizując ogólnopolski program oparty na hasłach: „Wierzę w Boga, który jest”, „Wierzę w Boga, który mówi” i „Wierzę w Boga, który kocha”. Jak wyjaśnia ks. Marcin Przybylski, opiekun grupy z Mogilna, na przygotowania składała się przede wszystkim modlitwa i dyskusje na temat przewodni danego miesiąca.

 

Podobnie wyglądało przygotowanie innych grup. Do Rzymu wyjechało ich z archidiecezji gnieźnieńskiej łącznie sześć z: Gniezna, Mogilna, Żnina, Markowic, Inowrocławia i Murowanej Gośliny. W tej ostatniej grupie znalazła się także młodzież ze Słupy, Zagórowa i Witkowa. W Rzymie gościć będą do 2 stycznia.

Polecamy