środa, 15 lipca 2020 r.

Prymas prosi o modlitwę

„Niech naszą odpowiedzią na bolesny akt znieważenia cudownego obrazu Matki Bożej będzie jeszcze żarliwsza modlitwa, praktyka miłosierdzia i gorliwy szacunek wobec każdej świętości” – napisał prymas Polski abp Józef Kowalczyk w liście z życzeniami do wspólnoty paulinów.

 

W liście skierowanym na ręce generała paulinów oraz przeora jasnogórskiego klasztoru abp Józef Kowalczyk życzył, by Emmanuel – Bóg z nami stał się motywacją do wszystkich naszych poczynań w Nowym Roku 2013. „Niech nas usposobi do czynienia dobra tam, gdzie go brakuje i niesienia nadziei tym, którzy jej potrzebują. Niech naszą odpowiedzią na bolesny akt znieważenia cudownego obrazu Matki Bożej będzie jeszcze żarliwsza modlitwa, praktyka miłosierdzia i gorliwy szacunek wobec każdej świętości. Błogosławiony Jan Paweł II mówił o Jasnej Górze, że tu zawsze byliśmy wolni. A jeśli wolni, to i mocni! Mocni mocą miłości.  Bądźmy więc mocni mocą miłości, także w chwilach bolesnych i trudnych.  I nie lękajmy się!” – napisał prymas.

 

Przypomniał również, ze bł. Jan Paweł II zawierzył nas wszystkich Matce Bożej. Jeszcze przed śmiercią – polecając wmontować papieski pierścień w korony na Jej cudownym wizerunku – pisał do Ojca Izydora: „Zawierzam naszą Ojczyznę, cały Kościół i siebie samego Jej matczynej opiece. Totus Tuus.” „To zawierzenie trwa i wymaga od nas żywej wiary oraz autentycznego świadectwa. Świadectwa, którego przykład dał nam błogosławiony Jan Paweł II pokazując, jak przebaczać; jak nieść pociechę tam, gdzie rozpacz i nadzieję tam, gdzie zwątpienie; jak z szacunkiem i miłością wobec drugiego człowieka podejmować dialog w imię dobra wspólnego. On uczył nas praktycznego miłosierdzia. Niech będzie dla nas przykładem i wzorem, zwłaszcza w chwilach trudnych i bolesnych, kiedy przychodzi nam zdawać egzamin z chrześcijańskiej miłości” – napisał w życzeniach prymas Polski.

 

bgk KAI

 

Pełna treść listu abp. Kowalczyka na www.prymaspolski.pl

Polecamy