poniedziałek, 16 września 2019 r.

W intencji rodzin

Gnieźnianie modlili się w intencji małżeństw i rodzin, zawierzając je Świętej Rodzinie z Nazaretu. „Dziękujemy za was i za wasze świadectwo, które dajecie właśnie dziś, gdy ataki na rodzinę coraz bardziej się nasilają” – mówił w czasie liturgii bp senior Bogdan Wojtuś.

 

W homilii emerytowany biskup pomocniczy gnieźnieński przypomniał za papieżem Benedyktem XVI, że współczesna rodzina – choć ciągle silna i żywa – stoi w obliczu bezspornego kryzysu, który, zwłaszcza w świecie zachodnim, zagraża samym jej podstawą. „Mężczyzna i kobieta, jako rzeczywistość stworzona, jako natura osoby ludzkiej, jest negowana, wykreślana, nie ma istnieć. Człowiek ulegając tym naciskom i pokusom kwestionuje swoją naturę. To błędne rozumienie powoduje ataki na autentyczną postać rodziny składającej się z ojca, matki i dzieci” – mówił bp Wojtuś.

 

Zachęcał również rodziny do odważnego i wiernego trwania przy Chrystusie. „Dziś wpatrując się w Świętą Rodzinę i stając duchowo w Nazarecie dziękujemy Bogu za nasze rodziny, za te rodziny, z których wyszliśmy i za te, które założyliśmy, za małżonków, którzy trwają w nierozerwalnym związku małżeńskim. Dziękujemy Bogu razem z wami i cieszymy się, że dajcie odważne świadectwo właśnie dziś, gdy zły duch chce zniszczyć rodzinę i gdy ataki na rodzinę się nasilają” – mówił na koniec bp Wojtuś.

 

Podczas Mszy św. małżonkowie odnowili ślubne przyrzeczenia. Miało również miejsce zawierzenie rodzin Świętej Rodzinie z Nazaretu. Po Mszy św. bp Bogdan Wojtuś oraz kapłani koncelebransi udzielili małżeństwom i rodzinom indywidualnego błogosławieństwa. Każda z par otrzymała również pamiątkę odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz różaniec, by wspólnie się na nim modlić.

 

bgk KAI
Fot. B. Kruszyk

Polecamy