niedziela, 15 września 2019 r.

Wągrowiec: podziękowania dla wolontariuszy

W Wągrowcu  odbyły się uroczyste obchody „Dnia Wolontariusza” połączone z podsumowaniem IX Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno-Edukacyjnej „Hospicjum to też Życie”. Specjalny program z tej okazji przygotowała młodzież z miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. ppłk dr Stanisława Kulińskiego.

 

Otwarcia uroczystości, która odbyła się 14 grudnia w Miejskim Domu Kultury, dokonał prezes Stowarzyszenia im. Jerzego Niwarda Musolffa ks. prałat Andrzej Rygielski, który w ciepłych słowach podsumował działania młodych wolontariuszy i ich nauczycieli na rzecz  Hospicjum Miłosiernego Samarytanina. Jak mówił, jest to dzień podziękowania wszystkim, którzy swoją ofiarnością i dobrowolną pracą pomagają potrzebującym. – Dziękujemy wszystkim, którzy z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem wspomagają chorych, samotnych, ubogich i najmłodszych – powiedział. Wskazał również na Matkę Teresę z Kalkuty, która – jak dodał – znalazła radość w dawaniu siebie innym i posłudze potrzebującym. Na zakończenie ks. Rygielski życzył wszystkim, aby zawsze mieli otwarte serce oraz byli dobrymi, bo ten jest dobry, kto chce być dobry.

 

Podczas uroczystości podziękowano również tym, którzy w sposób pośredni pomagają pomagać oraz wolontariuszom – honorowym dawcom krwi. Spotkanie ubogaciła część artystyczna w wykonaniu grupy tanecznej „Fantasy Dance” z SZP nr 2 oraz dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiatrowie, Szkoły Podstawowej w Jabłkowie (punkt filialny Lechlin) oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Drugą część spotkania stanowił koncert charytatywny w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, połączony z aukcją charytatywną na rzecz Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu. Równocześnie trwał kiermasz i sprzedaż wypieków wykonanych przez uczniów i ich rodziców.

 

W akcję pomocy na rzecz wągrowieckiego hospicjum zaangażowały się szkoły z powiatu wągrowieckiego: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. ppłk dr Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Wągrowcu, Szkoła Podstawowa w Jabłkowie (punkt filialny Lechlin), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiatrowie, Zespół Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku, Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu,  Zespół Szkół w Wieleniu z Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego oraz Zespół Szkół w Parkowie.


Polecamy