poniedziałek, 23 września 2019 r.

Balony nad Lednicą

2012 balonów z zaproszeniem na tegoroczne spotkanie lednickie wypuszczonych zostało pod Bramą Rybą w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, czyli w sobotę 14 kwietnia. W ten sposób organizatorzy zachęcają młodzież do udziału w czerwcowym apelu.

Balony poszybowały w niebo o godzinie 15.00. Ich wypuszczenie poprzedziło wspólne odliczanie. Wzięła w nim udział lednicka młodzież, ojciec Jan Góra oraz siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. siostra Faustyna – patronka tegorocznego apelu młodych, który odbędzie się 2 czerwca pod hasłem „Miłość Cię znajdzie”. Słowa te pochodzą z „Dzienniczka” św. siostry Faustyny, którego fragmenty młodzież otrzyma w prezencie.

Nowością tegorocznego spotkania będzie Jutrznia sprawowana o godzinie 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej. Młodzież będzie się modlić wspólnie z prymasem Polski abp. Józefem Kowalczykiem, a później z relikwiami św. Wojciecha wyruszy na Pola Lednickie. Kolejną nowością będzie zaproszenie na Lednicę biskupów seniorów, którzy będą służyć w sakramencie pokuty i pojednania oraz udzielać uczestnikom spotkania indywidualnego błogosławieństwa.

W lednickim spotkaniu wezmą udział także siostry Miłosierdzia z Łagiewnik i siostry Jezusa Miłosiernego – zgromadzenia założonego przez bł. ks. Michała Sopoćkę, które przywiozą z sobą obrączkę św. siostry Faustyny. Na polach lednickich umieszczony zostanie także kilkudziesięciometrowy obraz Jezusa Miłosiernego namalowany przez młodych.

Podczas czerwonego spotkania nie zabraknie także akcentów piłkarskich nawiązujących do Euro2012. Bramy Ryby ma ponoć „bronić” sam Jerzy Dudek.

bgk KAI
Fot. lednica2000

Polecamy