wtorek, 7 lipca 2020 r.

Śniadanie z Caritas

Blisko sto osób bezdomnych, samotnych i ubogich zasiadło w niedzielny ranek do świątecznego stołu przygotowanego przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, siostry szarytki i  Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

 

Świąteczny posiłek poprzedziła Msza św. sprawowana w domu sióstr szarytek przez dyrektora gnieźnieńskiej Caritas ks. Krzysztofa Stawskiego. Po Eucharystii wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia i zasiedli do wielkanocnego śniadania.

 

„Życzę wam, abyście nigdy nie czuli się osamotnieni. Chrystus umarł na krzyżu za każdego z nas,pokazując, jak bardzo nas kocha. Pamiętajmy o tym zwłaszcza wtedy, gdy będzie nam w życiu źle” – mówił ks. Stawski.

 

Na świątecznym stole znalazły się tradycyjne wielkanocne potrawy: żurek, biała kiełbasa, jajka i jeden z symboli świąt Wielkiej Nocy – baranek z masła. Nie zabrakło także świątecznych wypieków. Organizatorzy przygotowali także dla uczestników posiłku paczki żywnościowe.

 

Wielkanocne śniadanie było kolejną wspólną inicjatywą Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej i sióstr szarytek. Niedawno współpraca zaowocowała otwarciem w gnieźnieńskim domu zgromadzenia Okna Życia. Przed świętami Bożego Narodzenia Caritas i szarytki zorganizowali wspólnie wieczerzę wigilijną dla osób bezdomnych i samotnych.

 

bgk KAI

Polecamy