środa, 19 lutego 2020 r.

Jakubowe Dni Miłosławia - zaproszenie

W najbliższy weekend w Miłosławiu odbędą się po raz pierwszy Dni Jakubowe połączone z Dniami Miasta. W programie Jarmark Jakubowy, wystawa fotografii oraz koncert „Siewców Lednicy”.

 

Jakubowe Dni Miłosławia rozpoczną się w piątek, 20 lipca. Wieczorem w kościele parafialnym pw. św. Jakuba Ap. otwarta zostanie wystawa fotografii poświęcona Nadwarciańskiej Drodze św. Jakuba. Zaplanowano również recital Wojtka Czarniawskiego oraz spotkanie z autorami książek o Camino, a także pątnikami, którzy pielgrzymowali szlakiem św. Jakuba: Emilią i Szymonem Sokolikami, Lucyną Szomburg, Andrzejem Koflukiem oraz Dominikiem Włochem i Danielem Kasprowiczem. Klimat wędrówki będzie można poczuć w sobotę, 21 lipca, kiedy to odbędzie się przejście Nadwarciańską Drogą św. Jakuba na odcinku Dębno – Czeszewo – Miłosław. Organizatorzy zapraszają również na spływ rzeką Wartą z Pyzdr do Czeszewa.

 

Ostatni dzień miłosławskiego święta upłynie pod znakiem konferencji nt. pielgrzymowania drogami św. Jakuba i Jakubowego Jarmarku, który otwarty zostanie w samo południe w miłosławskim parku. Będzie można nabyć m.in. wyroby piekarskie, cukiernicze, browarnicze i wędliniarskie. Nie zabraknie także straganów twórców ludowych. O godzinie 15.00  rozpoczną się występy i koncerty. Zagra m.in. zespół znany wszystkim uczestnikom spotkań pod Bramą Rybą „Siewcy Lednicy”.

 

PROGRAM

Polecamy