czwartek, 27 lutego 2020 r.

Laury dla "NatanaEL" ze Szczepanowa

Zespół „NatanaEL” działający przy parafii pw. św. Bartłomieja w Szczepanowie wyśpiewał pierwsze miejsce i wyróżnienie na 25. jubileuszowym Festiwalu Piosenki Religijnej „Cantate Deo” w Gliwicach.

 

Festiwal odbył się w dniach 6-8 lipca. Zespół przeszedł pozytywnie wstępne kwalifikacje i w finale otrzymał nie tylko gromkie oklaski, ale także sporo nagród. Oprócz zaszczytnego I miejsca jury przyznało mu także wyróżnienie w kategorii „kompozycja” za utwór „Idziesz sam”. Wokalista i kierownik zespołu Marcin Reis zdobył ponadto pierwsze miejsce w kategorii „solista” oraz Nagrodę im. Norberta Blachy, inicjatora Festiwalu, przyznaną po raz pierwszy dla najbardziej obiecującego młodego artysty. Jak mówiono w Gliwicach Marcin Reis został „zwycięzcom zwycięzców”, bo po laury wychodził aż czterokrotnie – indywidualnie i razem z zespołem.

 

„NatanaEL” działa przy parafii pw. św. Bartłomieja w Szczepanowie i gromadzi muzyków z okolicznych parafii. Szczepanowo ma w grupie czterech swoich przedstawicieli (Tadeusza Frankowskiego - piano, Bartłomieja Stawickiego - bass , Przemysława Stawickiego - instrumenty klawiszowe oraz Jakuba Ertmana - gitara). Dwóch muzyków pochodzi z Wągrowca (Marcin Reis - wokal i piano oraz Piotr Bojarski - gitara klasyczna i elektryczna). Wokalnie zespół wspomaga także Milena Kruszyńska i Kacper Karaszewski z Barcina. Po jednym przedstawicielu w zwycięskim zespole mają również: Żnin (Mateusz Zawadzki – perkusja) i Piechcin (Łukasz Staniszewski – saksofon). Zwycięskich utworów posłuchać można na www.natanaelband.info.pl

Polecamy