środa, 26 lutego 2020 r.

Niebiesko-czarni na drodze

We wspomnienie św. Krzysztofa słupeccy proboszczowie włączyli się w prewencyjną akcję organizowaną przez Komedę Powiatową Policji w Słupcy. Kapłani i mundurowi apelowali o rozsądną i bezpieczną jazdę, a zamiast mandatów rozdawali obrazki.

 

Dwie skrajnie położone słupeckie parafie mają na swoim terenie miejscowości należące do Gminy Słupca. Właśnie proboszczowie tych parafii przyłączyli się do funkcjonariuszy KPP Słupca, by wspólnie z nimi apelować do kierowców o bezpieczną jazdę.  Proboszcz parafii pw. bł. Michała Kozala BM ks. Hieronim Szczepaniak działał wraz z patrolem drogówki na tzw. trasie giewartowskiej w miejscowości Piotrowice.  „To już kolejna taka akcja. W czasie jej trwania nie ma mandatów, są za to obrazki i dobre słowo. Uczulamy, że bezpieczeństwo kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego jest bardzo ważne i że nadużywanie prędkości jest grzechem. Wakacje to czas szczególnie wzmożonego ruchu na drogach, podróży z miejsca na miejsce, najważniejsze, by dojechać do wyznaczonego celu bezpiecznie – przyznał ks. Szczepaniak.

 

Akcja miała dalszy ciąg także w drugiej części Gminy Słupca. Proboszcz parafii pw. św. Leonarda ks. Jacek Dziel wspólnie z funkcjonariuszami: mł. asp. Tomaszem Wiśniewskim, sierż. Romanem Wysakowskim oraz oficerem prasowym asp. Marleną Kukawką rozlokowali swój patrol m.in. w Kotuni.  „Myślę, że każda kontrola, której celem jest to, aby osoba kontrolowana poprawiła swoje zachowanie – w tym wypadku chodzi o kierowców - jest bezsprzecznie potrzebna i cenna. Musimy sobie uświadomić, że nie tylko czas się liczy, że najważniejsze jest życie, zdrowie i bezpieczeństwo tych, których wieziemy i tych, których na drodze mijamy. Jestem przekonany, że spotkanie z księdzem i policjantem na pewno dało wielu kierowcom do myślenia – skomentował ks. Jacek Dziel. Proboszcz parafii pw. św. Leonarda rozdawał kierowcom dodatkowo „Książeczkę Kierowcy – Kierujmy się Miłością na Drodze”, zawierającą m.in. miejsce na wpisanie danych kierowcy, modlitwy, zasady kulturalnego kierowcy, informacje jak udzielać pierwszej pomocy, a także różne informacje przydatne w podróży.

 

Fot. K. Rybicka

Polecamy