wtorek, 18 lutego 2020 r.

Rogoźno: modlitwa i wypoczynek

Po raz dwudziesty drugi w Rogoźnie odbyły się wczasorekolekcje zorganizowane przez Fundację „Dar Rogoźna”. Uczestników – osoby niepełnosprawne oraz wolontariuszy gościła parafia pw. św. Wita.

 

Wczasorekolekcje odbyły się w dniach 30 czerwca – 9 lipca. Uczestnicy, dzięki życzliwości proboszcza parafii pw. św. Wita ks. Jarosława Zimnego, gościli w Domu Katechetycznym im. św. Jana Bosko. W czasie przeszło tygodniowego pobytu wzięli udział w trzydniowych rekolekcjach prowadzonych przez ks. Krzysztofa Jackowiaka TChr oraz w pielgrzymce do Górki Klasztornej. Nie zabrakło także chwil wypoczynku nad pięknym Jeziorem Rogozińskim. Na finał uczestnicy wczasorekolekcji zorganizowali festyn w Amfiteatrze OSP Rogoźno, na który zaproszono rodziny, przyjaciół, a także mieszkańców Rogoźna i okolic.

 

Wakacyjny wypoczynek połączony z rekolekcjami zorganizowała Fundacja „Dar Rogoźna”. W jego przygotowanie i realizację włączyli się wolontariusze z Rogoźna i Poznania, a także klerycy Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Organizatorzy już dziś zapowiadają - ze rok spotkamy się ponownie.

Polecamy