piątek, 28 lutego 2020 r.

Wakacyjnie

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo zorganizowało letnie półkolonie dla ponad 35 dzieci z rodzin potrzebujących. Na wakacyjny wypoczynek najmłodsi wyjadą także z Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 

Trwające od 2 lipca półkolonie Stowarzyszenia Miłosierdzia zakończą się 12 lipca. Bierze w nich udział ponad 35 dzieci ze Szkół Podstawowych nr 2 i 5 oraz z parafii pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie. W ramach programu najmłodsi odwiedzili już Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie zobaczyli wystawę 3D „Początki Polski”. Wzięli także udział w letnich zajęciach Biblioteki Publicznej oraz kibicowali na Międzynarodowym Turnieju Koszykówki, który odbył się w Gnieźnie. Niemałą atrakcją były także wyjścia na pływalnię oraz wyjazd do parku dinozaurów w Rogowie. Dla uczestników półkolonii każdego dnia przygotowywano śniadania, a obiady jedli w gnieźnieńskich restauracjach, które wspomogły w ten sposób organizację wakacyjnego wypoczynku w mieście.

 

Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo zorganizowało letnie półkolonie dla najmłodszych już po raz dwunasty W ich przygotowanie członkinie organizacji wsparli indywidualni darczyńcy, Urząd Miasta w Gnieźnie oraz siostry szarytki. Półkolonie rozpoczęła wspólna modlitwa i tak również się zakończą. Mszę św. dla dzieci, opiekunów i wolontariuszy odprawi proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy ks. Mieczysław Polak.

 

Wakacyjny wypoczynek dla najmłodszych zorganizowała także Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. 23 lipca grupa 45 dzieci wyjedzie na kolonie do Kartuz na Kaszubach. Dzieci zostały wytypowane przez Parafialne Zespoły Caritas w porozumieniu z MOPS i GOPS. W Kartuzach będą przebywać do 1 sierpnia. W planach, oprócz plażowania i wspólnych zabaw, jest także wycieczka do parku linowego, zwiedzanie kaszubskiego parku miniatur oraz wycieczki morskie i do Gdańska.

Polecamy