niedziela, 23 lutego 2020 r.

Bezdomni na Jasnej Górze

Mieszkańcy gnieźnieńskich schronisk dla osób bezdomnych prowadzonych przez Stowarzyszenie DOM modlili się 10 listopada na Jasnej Górze. Pielgrzymkę zorganizowała gnieźnieńska Caritas. Grupa z miasta św. Wojciecha była jedną z najliczniejszych.

 

Wyjazd zorganizowano w ramach VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Osób Bezdomnych na Jasną Górę. Gnieźnieńscy bezdomni uczestniczyli w niej po raz pierwszy. Łącznie do Częstochowy pojechały 52 osoby – obecni i byli mieszkańcy schronisk prowadzonych przez Stowarzyszenie DOM oraz ich najbliżsi. Jak mówi Maria Chwiałkowska-Grygiel, sekretarz Stowarzyszenia DOM i z-ca kierownika schroniska „Pomocna Przystań”, wyjazd był niezwykłym przeżyciem duchowym i jednocześnie doświadczeniem wspólnotowym. „Spotkanie w takiej wspólnocie daje wielką siłę i moc. Jest także przekazem dla tych, którzy boją się szukać pomocy w zorganizowanych ośrodkach, by się przełamali. Za nich modliliśmy się szczególnie, by nie zginęli i żeby im również się udało” – dodaje Maria Chwiałkowska-Grygiel.

 

Do wyjazdu pielgrzymi przygotowywali się pod kierunkiem ks. Mieczysława Polaka, proboszcza gnieźnieńskiej fary. W drodze towarzyszył im ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Podczas Mszy św. celebrowanej w kaplicy Matki Bożej abp Wacław Depo modlił się słowami Jana Pawła II: „Maryjo powiedz Chrystusowi o naszym trudnym dziś”. Zachęcał, by, jak Maryja, wierzyć i ufać wbrew nadziei. Metropolita częstochowski apelował także o budowanie przyszłości z Bogiem i dla Boga. Na program pielgrzymki osób bezdomnych złożyły się także: nabożeństwo Drogi Krzyżowej, świadectwo mężczyzny, który wyszedł z bezdomności i wspólny posiłek w barze Domu Pielgrzyma.

 


Więcej zdjęć TUTAJ

 

Polecamy