niedziela, 23 lutego 2020 r.

Inowrocław: koncert cecyliański

Uroczyste świętowanie liturgicznego wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej ma w Inowrocławiu długą, bo sięgającą XIX wieku tradycję. Wpisały się w nią także tegoroczne obchody, zorganizowane w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego.

 

Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Paweł Kowalski. Podczas liturgii modlono się w intencji członków chóru „Halka” oraz członków Towarzystwa Śpiewu „Halka”, które powstało w 1923 roku. Liturgię śpiewem ubogacił chór „Halka” pod dyrekcją Waldemara Szafrańskiego. W homilii ks. Kowalski, dziękując muzykom za pełną oddania służbę na rzecz muzyki sakralnej, zachęcał, by w służbie tej nie ustawali, pogłębiając poprzez muzykę i śpiew swoją wiarę.

 

Cecyliańskie uroczystości zainaugurowały rok jubileuszowy 90-lecia istnienia Towarzystwa Śpiewu „Halka”. Jak informuje jego wieloletni prezes Eugeniusz Kubski, główne uroczystości zaplanowano w 2013 roku. Inowrocławskie dni muzyki sakralnej zwieńczy Msza św. sprawowana w uroczystość Chrystusa Króla, w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego z udziałem chórzystów zespołu wokalnego "Pro Arte" pod dyr. Anny Drogowskiej, który świętuje 10-lecie działalności śpiewaczej. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.

 

Fot. ks. P. Kowalski

 

Polecamy