niedziela, 23 lutego 2020 r.

Janikowo: STOP uzależnieniom

W parafii pw. bł. Michała Kozala w Janikowie odbyło się spotkanie nt. profilaktyki uzależnień. O swoich zmaganiach z nałogami opowiadali członkowie Stowarzyszenia Pomocy Arka Noego. Słuchali uczniowie miejscowego Gimnazjum.

 

Spotkanie zorganizowano 27 listopada z inicjatywy wikariusza janikowskiej parafii ks. Radosława Plewy. Do podzielenia się swoimi doświadczeniami zaproszono ludzi, którzy o destrukcyjnym wpływie alkoholu, narkotyków i uwikłania w przestępczość przekonali się na własnej skórze. Jak mówił Piotr Stępniak z Odolanowa, dziś konsultant ds. profilaktyki uzależnień, w „poprzednim życiu” był człowiekiem zatwardziałym, nieczułym na ludzką krzywdę i ból. Gdy w więzieniu jeden ze strażników powiedział mu, że Jezus go kocha, dotkliwie go pobił. Przełom przyszedł w chwili próby samobójczej. W tym momencie – jak mówił – czuł, jakby stanął w przedsionku piekła. Ujrzał całe swoje życie i jednocześnie usłyszał głos wewnętrzny, aby oddać się w opiekę Jezusowi. Ten wstrząs zmienił jego życie i skierował na drogę wiary.

 

Świadectwem wewnętrznej przemiany podzielili się także Szymon Grzegorczyk z Ostrowa Wielkopolskiego i Dariusz Góralczyk ze Świdnicy, którym udało się wyjść z uzależnienia od narkotyków. Dziś oboje dzielą się trudnymi doświadczeniami i przestrzegają młodzież przed piekłem, jakie mogą zgotować alkohol i narkotyki. Dariusz Góraczyk występuje dodatkowo w zespole raperskim, opowiadając w swoich tekstach, jak wyzwalającym doświadczeniem jest nawrócenie i spotkanie z Jezusem.

 

Fot. M. Nowak

Polecamy