niedziela, 23 lutego 2020 r.

Inowrocław: ministrancka nowenna

Trwa dziewięciomiesięczna nowenna przygotowująca Liturgiczną Służbę Ołtarza do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ministrantów i Lektorów do Grobu św. Wojciecha. W Inowrocławiu wspólnie modli się LSO z obu dekanatów.

 

Pierwsze z dziewięciu spotkań odbyło się 29 września w inowrocławskiej parafii pw. Zwiastowania NMP. Uczestniczyli w nim ministranci i lektorzy z dekanatów Inowrocław I i Inowrocław II wraz z księżmi opiekunami z parafii: Świętego Krzyża, Opatrzności Bożej, Imienia NMP, św. Józefa, św. Mikołaja, Zwiastowania NMP, św. Jadwigi oraz św. Elżbiety w Orłowie. Modlitewne spotkanie rozpoczęło zapalenie symbolicznego światła pod pomnikiem św. Wojciecha przy bazylice Imienia NMP. Następnie ks. Łukasz Goroński, wikariusz w parafii Zwiastowania NMP poprowadził krótką modlitwę zakończoną pieśnią ku czci biskupa-męczennika. Ministranci i lektorzy uczestniczyli również w Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wysłuchali krótkiej konferencji wygłoszonej przez dekanalnego duszpasterza LSO.

 

Kolejne spotkanie odbędzie się 19 października w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP. Do uczestnictwa w nim organizatorzy zapraszają wszystkich członków LSO z inowrocławskich dekanatów wraz z rodzicami. Po nowennie planowane jest rozegranie meczy piłki nożnej między ministrantami i lektorami obu dekanatów.

 

Więcej na temat nowenny oraz pielgrzymki ministrantów na www.ministranci2013.pl 

Polecamy