czwartek, 27 lutego 2020 r.

Lednica 2013 o ojcostwie

„W imię Ojca” to hasło przyszłorocznego, siedemnastego już spotkania młodych nad brzegami Jeziora Lednickiego u źródeł chrzcielnych Polski. Tym razem młodzież rozważać będzie zagadnienie ojcostwa – tego boskiego i tego ludzkiego.

 

Będzie o ojcostwie ponieważ Bóg jest Ojcem, bo wszyscy mamy ojców i większość z nas będzie kiedyś matkami, ojcami, rodzicami. To ważny temat, który pokazuje, że źródłem życia jest sam Pan Bóg” – tłumaczy organizator lednickich spotkań o. Jan Góra OP.

 

Dodaje również, że temat ojcostwa wydaje się być mało popularny, wręcz marginalizowany, a przecież jest tematem niezwykle ważnym. „Każdy człowiek, który używa rozumu zastanawia się, co będzie z nim, co on będzie robił, a jeżeli pada pytanie, co przekaże własnym dzieciom, to to stawia nas na baczność” - dodaje o. Góra.

 

Choć do spotkania zostało jeszcze ponad siedem miesięcy, organizatorzy już dziś zachęcają do duchowego przygotowania. Podobnie jak w roku ubiegłym pomóc mają w tym trzy kroki ku Lednicy. Pierwszy zrobiono 22 października - w dniu bł. Jana Pawła II. Towarzyszyło mu hasło „Bóg jest Ojcem”. Kolejny zaplanowano na 31 stycznia, w dniu św. Tomasza z Akwinu, pod hasłem „Pojednaj się z Ojcem”. Trzeci należy zrobić 19 marca, w dniu św. Józefa, pod hasłem „Masz być Ojcem”.

 

XVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych nad Lednicą odbędzie się 1 czerwca 2013 roku. Organizatorzy tradycyjnie zapraszają wszystkich młodych nie tylko ciałem, ale przede wszystkim duchem. Więcej informacji na temat apelu i przygotowań na stronie www.lednica2000.pl.

 

bgk KAI

Polecamy