niedziela, 23 lutego 2020 r.

Mieścisko: jubileusz konsekracji kościoła

Wspólnota parafialna pw. św. Michała Archanioła w Mieścisku świętowała 50. rocznicę konsekracji kościoła i doroczny odpust ku czci patrona. W uroczystościach uczestniczył kard. Józef Glemp.

 

Jubileuszowe obchody odbyły się w sobotę, 29 września. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił prymas senior. W swoim słowie ze szczególnym naciskiem mówił o konieczności walki ze złem, jednak nie tym nienazwanym, ale złem, którego uosobieniem jest szatan.

 

„Zło szatana polega na tym, że dzieli, a jak coś jest podzielone, to jest również skłócone. Zwycięstwo nad złem wprowadza ład, pokój i daje przestrzeń do szerzenia miłości” – mówił kard. Glemp.

 

Dziękował również za wszystkich, którzy czynią dobro: za nauczycieli, lekarzy, za tych, którzy w sposób dobry przewodzą, uczciwie pracują i za rodziny, które pielęgnują miłość,  aby umocnić siły duchowe razem z Aniołem Stróżem przy boku Matki Najświętszej.

 

Podczas Mszy św. przypomniano historię kościoła parafialnego, uczestnicy liturgii otrzymali także okolicznościowe kartki z modlitwą do patrona parafii św. Michała Archanioła.

 

Fot. J. Wojtyszyn

Historia parafii

 

Polecamy