środa, 19 lutego 2020 r.

Miłosław: Dekalog w Roku Wiary

Przed kościołem św. Jakuba Apostoła w Miłosławiu stanęły tablice Dekalogu. To inicjatywa miejscowej Akcji Katolickiej, która w Roku Wiary chce przypomnieć o tym, co fundamentalne.

 

Myśl o ufundowaniu tablic Dekalogu dla parafii zrodziła się kilka lat temu. Członkowie Akcji Katolickiej chcieli, by stanęły przed świątynią w ważnym dla Kościoła czasie. Rozpoczęty 11 października Rok Wiary okazał się okazją idealną.

 

„W Roku Wiary, który ma służyć ożywieniu i pogłębieniu wiary, powinniśmy ukazywać naszym życiem i postawą, co to znaczy być chrześcijaninem. Powinniśmy być aktywni i podejmować takie inicjatywy, które przypomną o tym, co fundamentalne.  Tablice Dekalogu przed naszym kościołem nie są elementem dekoracyjnym, ale mają wszystkim wskazywać drogę do Boga i ułatwiać osobiste z Nim spotkanie” – tłumaczy Leszek Nowicki, inicjator przedsięwzięcia i prezes Akcji Katolickiej w Miłosławiu.

 

Tablice poświęcił 13 października, po nabożeństwie fatimskim, proboszcz miłosławskiej parafii ks. Krzysztof Redlak. Ich fundatorem jest Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

 

Fot. arch. AK Miłosław

Polecamy