wtorek, 18 lutego 2020 r.

Prymas w olsztyńskim "Hosianum"

Abp Józef Kowalczyk modlił się w intencji zmarłych biskupów, profesorów, wychowawców i pracowników Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie – uczelni, którą przed półwieczem ukończył.

 

Prymas Polski przewodniczył Mszy św. sprawowanej w niedzielę, 28 października, w seminaryjnej kaplicy. Eucharystię koncelebrowali: metropolita warmiński abp. Wojciech Ziemba, arcybiskup senior Edmund Piszcz oraz biskup senior Julian Wojtkowski. W homilii metropolita gnieźnieński, nawiązując do niedzielnych czytań podkreślił, że potrzeba dziś otrząśnięcia się z postawy bierności, potrzeba odważnego świadectwa i przyjęcia postawy ewangelicznego niewidomego, który miał odwagę wołać za Jezusem!

 

W Mszy św. uczestniczyła wspólnota seminaryjna, liczni kapłani archidiecezji warmińskiej oraz rodzice diakonów, którym prymas w sposób szczególny podziękował podczas wspólnego posiłku, prosząc ich jednocześnie o modlitwę za synów. Abp Kowalczyk podarował także wspólnocie seminaryjnej wyjątkowy prezent – sutannę bł. Jana Pawła II.

 

więcej www.prymaspolski.pl

 

Fot. ks. T. Gerlach

Polecamy