sobota, 22 lutego 2020 r.

Trzemeszno: JPII w oczach dzieci

Bł. Jan Paweł II na rysunkach i w modlitwach – z okazji Dnia Papieskiego uczniowie Szkół Podstawowych leżących na terenie dekanatu trzemeszeńskiego uczestniczyli w konkursach papieskich.

 

Jak tłumaczą organizatorzy, konkursy miały przybliżyć uczniom postać i dzieło bł. Jana Pawła II, zachęcić ich do wdzięczności za dar jego posługi oraz zmotywować do wprowadzania w czyn słów, które tylekroć kierował do dzieci i młodzieży. Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym zatytułowanym: „Bł. Jan Paweł II i moja rodzina”. Ich starsi koledzy z klas IV-VI mieli z kolei za zadanie ułożyć modlitwę za rodzinę do błogosławionego papieża. Finał zmagań odbył się 11 października w trzemeszeńskiej bazylice. Podczas uroczystości wystąpił zespół muzyczny pod kierownictwem ks. Radosława Tuszyńskiego.

 

W konkursie wzięło udział łącznie 214 uczniów z 8 Szkół Podstawowych z dekanatu. Organizatorami zmagań były: Aleksandra Winkel z Zespółu Szkół w Kruchowie, Lidia Krerowicz z SP nr 2, Anna Sobocińska i Hanna Choniej z  SP nr 1. Przedsięwzięcie wsparli: ks. Ryszard Skrzypczak - proboszcz parafii w Kruchowie i ks. Piotr Kotowski – proboszcz parafii w Trzemesznie. Nagrody ufundowali wszyscy proboszczowie dekanatu trzemeszeńskiego.

Polecamy