wtorek, 25 lutego 2020 r.

Tydzień Miłosierdzia

W niedzielę, 7 października, rozpoczął się 68. Tydzień Miłosierdzia. Tegorocznym obchodom, zgodnie z postanowieniem Komisji  Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski, towarzyszy hasło „Kościół domem miłosierdzia”.

 

Choć jednym z głównych celów obchodzonego w Polsce od 1945 roku Tygodnia Miłosierdzia jest formacja serc i sumień katolików w duchu Bożej i braterskiej miłości, to  jest on również doskonałą okazją do przypomnienia wszystkim o dziełach Caritas podejmowanych na rzecz ubogich i potrzebujących wsparcia. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, 13 października, organizuje Drzwi Otwarte w Ośrodku Miłosiernego Samarytanina w Gnieźnie. Będzie można skorzystać z porad rehabilitantów, fizjoterapeutów oraz terapeuty zajęciowego. Będą oni nie tylko doradzać w zakresie rehabilitacji, ale także wskażą, jak problemom zdrowotnym zaradzić dzięki ruchowi. – Ruch to cudowny lek – mówi Bartosz Witowski, kierownik Ośrodka Miłosiernego Samarytanina w Gnieźnie. - Chroni przed wieloma chorobami, między innymi zawałem serca, otyłością czy depresją. Dlatego zachęcamy osoby zainteresowane do skorzystania z bezpłatnych indywidualnych porad i konsultacji fizjoterapeutycznych oraz terapeuty zajęciowego dla dorosłych, dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością fizyczną i / lub intelektualną – dodaje Bartosz Witowski. W tym dniu dodatkowo zaprezentowany zostanie także sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny wraz z doradztwem.

 

Drzwi Otwarte odbędą się w Ośrodku Miłosiernego Samarytanina Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej – Gniezno, os. Orła Białego 20,  w sobotę, 13 października w godzinach 10-14.  Według założeń nikt nie odejdzie bez porady, niemniej Caritas zachęca do telefonicznych zgłoszeń pod numerem telefonu: 61 425 58 09

 

 

Biskupi o Tygodniu Miłosierdzia
Obchody Tygodnia Miłosierdzia

Polecamy