wtorek, 18 lutego 2020 r.

Wyróżnienie dla gnieźnianki

Teresa Jakubowska, szefowa Zespołu Caritas działającego przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie otrzymała wyróżnienie w kategorii „Świadectwo” w tegorocznej edycji nagrody "Ubi Caritas". 

 

Gala wręczenia nagród odbyła się 6 października w Teatrze „Roma” w Warszawie. W tym roku kapituła wyróżniła w kategorii „Świadectwo” nominowaną przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej Teresę Jakubowską, która od wielu lat prowadzi Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie.

 

„Pani Teresa od wielu lat zajmuje się działalnością społeczną. Pracując charytatywnie udowadnia, że w całym współczesnym zagonieniu i pośpiechu są ludzie, dla których los drugiego człowieka nie jest obojętny” –  mówi ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 

Panią Teresę cechuje ogromne zaangażowanie i poświęcenie. Koordynuje bieżącą działalnością Zespołu i dodatkowo pełni funkcję opiekuna magazynów z żywnością PEAD. Pomaga ok. 180 rodzinom nie tylko ze swojej parafii, ale także z parafii sąsiednich, gdzie nie funkcjonują Parafialne Zespoły Caritas. Bo bieda – jak mówi – nie zna granic.

 

Nagroda Ubi Caritas (tłum. „gdzie miłość”) przyznawana jest przez Caritas Polska za wrażliwość na potrzeby ubogich i czynny udział w dziełach charytatywnych. Jak mówi dyrektor organizacji ks. Marian Subocz jest ona wyrazem wdzięczności dla tych, którzy  włączają się w działalność Caritas i pomagają w codziennej służbie na rzecz ubogich i potrzebujących.

 

Od 2003 roku, nagrody i wyróżnienia „Ubi Caritas” przyznaje kapituła, złożona z pracowników Caritas, dziennikarzy i osób związanych z pracą charytatywną. Co roku nagrody i wyróżnienia są przyznawane w trzech kategoriach: „Darczyńca Caritas”, „Współpraca z Caritas” oraz „Świadectwo Caritas”.

 

Polecamy