wtorek, 18 lutego 2020 r.

Zmarł ks. Wojciech Brzykcy

W środę, 17 października, zmarł ks. Wojciech Brzykcy, długoletni proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Żabiczynie.  

 

Śp. ks. Brzykcy urodził się 7 kwietnia 1929 roku w miejscowości Żędowo (archidiecezja gnieźnieńska). Po ukończeniu bydgoskiego liceum dla pracujących wstąpił w 1961 roku do gnieźnieńskiego seminarium duchownego. 24 maja 1967 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego. Pierwszą parafią, do której został posłany jako wikariusz była parafia pw. Trójcy Świętej w Łobżenicy (obecnie diecezja bydgoska). Był również wikariuszem w Kowalewie k. Pleszewa. W 1973 roku przeniesiono go do parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Żabiczynie, gdzie w 1983 roku został proboszczem. Posługiwał tam nieprzerwanie do 2002 roku. Ostatnie dziesięć lat życia spędził w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów.

 

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Bogdana Wojtusia zostanie odprawiona w sobotę, 20 października, o godz. 14.00 w kościele parafialnym w Chomętowie. Po Mszy św. złożenia ciała do grobu na cmentarzu parafialnym w Chomętowie.

Zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

 

Polecamy