środa, 26 lutego 2020 r.

Żnin: patronalne święto służby zdrowia

Z okazji przypadającego 18 października wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy i pielęgniarek, pracownicy służby zdrowia z archidiecezji gnieźnieńskiej spotkali się w Żninie na dorocznych obchodach święta patronalnego.

 

Uroczystości rozpoczęła wspólna modlitwa różańcowa w kościele pw. św. Floriana. Obecni uczestniczyli również w Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. Andrzeja Bohdanowicza – diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia. W homilii kaznodzieja zachęcał uczestników liturgii do refleksji „nad własnym sercem, nad własną tożsamością”.

 

„Z jakim sercem wypełniam moją posługę? Nawet jeśli pracuję w warunkach niesprzyjających, ekstremalnie trudnych, czy przez moje życie dopełnia się głoszenie Ewangelii? Czy przez moją miłość do chorych i cierpiących, poprzez moje zjednoczenie z Chrystusem, czy dopełnia się głoszenie Ewangelii? Czy rzeczywiście przybliża się Królestwo Boże? Jakie to ważne, abyśmy coraz bardziej troszczyli się nie o to, co zewnętrzne, ale o jakość naszego życia, o naszą tożsamość, o to kim jesteśmy” – mówił ks. Bohdanowicz.

 

Po Eucharystii odbyła się druga część spotkania. Przy kawie i ciastku pracownicy służby zdrowia wysłuchali sprawozdania  lek. med. Michała Skowrońskiego, zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa w Pałuckim Centrum  Zdrowia oraz dzielili się swoimi codziennymi doświadczeniami z pracy i posługi wśród chorych.

 

Homilia ks. Andrzeja Bohdanowicza MP3

 

Fot. Arch. ks. M. Łojko

Polecamy