poniedziałek, 1 czerwca 2020 r.

"Maksio" na rowerach

Od 20 do 24 sierpnia odbył się wakacyjny wyjazd rowerowy z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie. Grupa 35. dzieci wraz z opiekunami została zakwaterowana w Ośrodku Wypoczynkowym w Jankowie Dolnym.

 

Opiekunowie – wolontariusze zapewnili uczestnikom wyjazdu liczne atrakcje. Odbyły się wyjazdy rowerowe na trasie: Gniezno – Jankowo Dolne; Jankowie Dolne – Strzyżewo Kościelne; Jankowo Dolne – Trzemeszno oraz Jankowo Dolne – Gniezno. Opiekunowie zadbali o integrację uczestników wyjazdu poprzez liczne zabawy, gry zespołowe, ogniska, taniec oraz śpiew piosenek. Dzieci poznawały okolice, rozwijając w sobie patriotyzm lokalny. W trakcie wyjazdu do Strzyżewa Kościelnego zostały wykonane wiązanki z kwiatów polnych i złożone na grobie poległych w czasie II wojny światowej mieszkańców Strzyżewa, Jankowa Dolnego i Gniezna.

 

Jednym z zasadniczych celów wyjazdu, oprócz wspólnotowego odpoczynku, było pogłębianie życia duchowego i umacnianie wiary poprzez wspólną modlitwę i śpiewy. Dzieci i młodzież aktywnie uczestniczyli w Mszach świętych, uczyli się zasad „fair play” oraz doskonalili umiejętności pływania, a także zdolności manualne i wrażliwość artystyczną. Dzięki uprzejmości rodziców jednego z uczestników uczestnicy wyjazdu mieli także okazję spróbować jazdy konnej. Zakończeniem wyjazdu było ognisko, na które zostali zaproszeni rodzice. Dzieci przedstawiły wcześniej przygotowany program artystyczny. Wyjazd odbył się dzięki wsparciu rodziców uczestników, a także Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz wspólnoty parafialnej św. Maksymiliana w Gnieźnie.

Polecamy