wtorek, 18 lutego 2020 r.

Inowrocław: święto młodych

Znalazłem Jego Miłość! – tak brzmiało hasło tegorocznego Święta Młodych, które odbyło się 14 i 15 września w Inowrocławiu, z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.

 

Animatorzy spotkania pojawili się w Inowrocławiu już w piątek, 14 września. Wieczór poświęcili nie tylko na omówienie zagadnień logistycznych związanych z sobotnim świętowaniem, ale przede wszystkim  na wspólną modlitwę.

 

W sobotni ranek, 15 września, w kościele pw. św. Jadwigi Królowej odbyła się wspólna modlitwa poprowadzona według schematu znanego z Taizé. Udział w niej wzięła już cała przybyła do Inowrocławia młodzież wraz ze swoimi duszpasterzami. Następnie uczestnicy przeszli w procesji do kościoła pw. św. Józefa, gdzie odbył się koncert ewangelizacyjny zespołu Love Story. Po nim, w swoistym manifeście wiary, nastąpiło przejście do kościoła pw. Zwiastowania NMP, gdzie uczestnicy zgromadzili się na wspólnej Mszy św. Eucharystii przewodniczył sekretarz generalny KEP bp Wojciech Polak. Umocnieni modlitwą i nowymi doświadczeniami młodzi wrócili do swoich wspólnot, by tam opowiadać o Jego Miłości, którą odnaleźli.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

M. Grubczak
Fot. J. Gwit

Polecamy